ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12409455
*
nr 1240 9455
Spegel
204x63
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 19:20:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 15:38:11
1
700 kr
10/3 22:30:28
2
800 kr
10/3 22:32:16
1
1.200 kr
10/3 22:34:39
2
1.200 kr
10/3 22:34:39
1
1.200 kr (Budbetjänt)
11/3 15:09:30
3
Vinnande bud
11/3 18:46:33
1
1.600 kr
11/3 18:46:33
3
1.700 kr (Budbetjänt)
11/3 18:47:44
1
1.800 kr
11/3 18:47:44
3
1.900 kr (Budbetjänt)
11/3 18:56:51
1
2.000 kr
11/3 18:56:51
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1240 9455
Spegel
204x63
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 15:38:11 | 1 | 700 kr |
10/3 22:30:28 | 2 | 800 kr |
10/3 22:32:16 | 1 | 1.200 kr |
10/3 22:34:39 | 2 | 1.200 kr |
10/3 22:34:39 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
11/3 15:09:30 | 3 | Vinnande bud |
11/3 18:46:33 | 1 | 1.600 kr |
11/3 18:46:33 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
11/3 18:47:44 | 1 | 1.800 kr |
11/3 18:47:44 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
11/3 18:56:51 | 1 | 2.000 kr |
11/3 18:56:51 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02